2012 m. birželio 13 d., trečiadienis

Mediniai laiptai – iš meilės medžiui


Visą gyvenimą svajojau dirbti su medžiu. Daugelis anuomet turėjo inžinierinį išsilavinimą, taip ir aš – inžinierius, dėsčiau katilinių projektavimą. Vėliau užsiėmiau pynimu iš vytelių – įvairūs šviestuvai, lopšiai, krepšeliai, padėklai – kiekvienam pradžioje reikėjo sukurti formą, o toliau – pinti ir pinti.

Pamenu, kaip vilniečių languose dažnai pamatydavau kabantį savo rankomis pintą šviestuvą, dažniausiai virtuvėje. O kartą užėję su šeima į Vilniaus senamiesčio kavinę sustingome – visos kavinės interjero ašis buvo mūsų supinti sieniniai šviestuvai. Kaziuko mugė, išvykos į Varšuvą, Vilniaus baldų ir šviestuvių parduotuvės, ir taip iki kokių 1992-ųjų…

Tuo metu pradėjau modeliuoti įvairias stakles, tam kad galėčiau ką nors sumeistrauti. Sau. Atėjo sunkūs šeimai laikai, ir kokiais 2004 metais teko sukti galvą iš ko gi gyventi. Mano karta…mes buvome kokių 45-erių, atėjus nepriklausomybei. Dabar jau išmokau naudotis kompiuteriu ir žinau, ko vertas google. Tačiau tai dabar. O tuomet atrodė, kad laisvas vietas su vis didesniu pagreičiu lekiančiame gyvenimo traukinyje jau užėmė jaunesni. Liko…hobis. Darbai su medžiu. Galiu padaryti iš medžio daug ką. Toks ir išėjo skelbimas alio reklamoje – galiu pagaminti nestandartinius gaminius iš medžio. Ir vienąkart kažkas įkalbėjo suprojektuoti ir pagaminti medinius laptus.

Pušiniai, uosio, ažuoliniai. Pagaliau gyvenime darau tai, ką iš tiesų mėgstu – dirbu su medžiu. Suprojektuoju, pakonsultuoju ir sumontuoju. Kartais reikia padaryti ir mažus vartelius laiptų apačioje – mažyliams taip saugiau. Smagu!


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą